Tel: 690072250

E-mail: sklep@szkolkawrzos.pl

Pn - Pt: 07.00 - 15.00

Szkółka Wrzos na Facebook Szkółka Wrzos na Google + Szkółka Wrzos na Twitter Szkółka Wrzos na Pinterest

Przykładowe zdjęcie/a produktu.

Poprzedni produkt Następny produkt

Różanecznik jakuszimański ’Schneekrone’

5-litrowy

Stanowisko:

Słoneczne Półcieniste Zacienione

Wilgotność gleby:

Umiarkowanie wilgotna

Ph gleby:

Kwaśna,

Termin kwitnienia:

V,

Docelowa Wysokość:

80 cm,


Odbiór osobisty - Szkółka w Krzemienicy: 0.00 zł

Przesyłka kurierska - standardowa: 18.00 zł


Chwilowy brak

49,00 zł

* Cena nie zawiera kosztów przesyłki!


Odmiana różanecznika wytwarzająca białe kwiaty.


Dostawa: Czytaj więcej

Jak zamówić: Czytaj więcej

Różanecznik 'Schneekrone'
To niski, zimozielony krzew o zwartym pokroju, dorastający po 10 latach do 90 cm wysokości i 150 cm szerokości. Liście Rhododendrona są nagie, skórzaste, błyszczące, ciemnozielone, wąskoeliptyczne. Różanecznik wytwarza białe kwiaty, które na początku mają lekko fioletowe zabarwienie, ale wraz z rozwojem przybierają śnieżnobiały kolor. Kwitnie obficie na przełomie maja i czerwca a jego kwiaty są zebrane w baldachogrona na szczytach pędów, na długich szypułkach, pokrywające prawie całą roślinę.
Uprawa i pielęgnacja:
Przyjmuje się że znosi temperatury do -22oC, ale z własnych doświadczeń wiemy że wytrzymuje temperaturę nawet -32 stopnie, pod warunkiem, że będzie odpowiednio dokarmiony, podlany i okryty na zimę. Możemy zrobić to owijając go białą  zimowa włókniną, choiną , lub innym materiałem który zabezpieczy roślinę od mroźnego wiatru. Bardzo dobrze zabezpiecza rośliny śnieg, ale jego nadmiar może powodować wyłamywanie gałęzi. Różanecznik 'Schneekrone' preferuje zaciszne, lekko zacienione lub słoneczne stanowiska. Wymaga próchniczej wilgotnej i kwaśnej ziemi. Należy pamiętać, aby wokół różanecznika zastosować ściółkowanie, co zapobiegnie nadmiernemu parowaniu i umożliwi utrzymanie dobrej wilgotności. Różanecznik wymaga również systematycznego nawożenia od maja do lipca w niewielkich dawkach, najlepiej specjalnie przygotowanymi mieszankami nawozów do Rhododendronów. Po przekwitnięciu, należy usuwać obumarłe kwiatostany, aby nie wysilać zanadto rośliny.
Zastosowanie:
Różaneczniki najlepiej prezentują się w grupach o różnym zabarwieniu kwiatów, oraz jako tło dla innych roślin kwasolubnych na wrzosowiskach.

  • Odbiór osobisty - Szkółka w Krzemienicy: 0.00 zł
  • Przesyłka kurierska - standardowa: 18.00 zł
  • Reklamacje i zwroty Szczegóły »

Aby dodać opinię musisz być zalogowany

2 + 3 =