Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Cena

Cena

  • 9,00 zł - 17,00 zł

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Docelowa wysokość

Docelowa wysokość

Trzcinnik

Trzcinnik

Trzcinnik ostrokwiatowy- wyprostowana trawa ozdobna w Twoim ogrodzie

Trzcinnik ostrokwiatowy (Calamagrostis acutiflora) to trawa ozdobna ciesząca się dużym zainteresowaniem przez cały rok. Prawdopodobnie pochodzi z Europy i z powodzeniem może być uprawiany w naszym kraju. Cechami charakterystycznymi trzcinnika jest jego wzniesiony pokrój, tworzy gęste, wyprostowane kępy. Liście ma wąskie, długie i ostre, ich barwa zależy od odmiany. Jest jedną z najwcześniej kwitnących traw, wiechy pojawiają się już wczesnym latem. Kwiatostany są puszyste czerwonobrązowe, ale ostatecznie przybierają słomkowy kolor. Wiechy pozostają na roślinie do późnej jesieni, a nawet zimy, przez co są piękną dekoracją ogrodu przez cały rok! W zależności od odmiany trzcinnik może dorastać nawet do 150 cm!

Aktywne filtry

Trzcinnik jak go uprawiać?

Trzcinnik ostrokwiatowy jest trawą wieloletnią. Nie jest szczególnie wymagającą rośliną. Trzcinniki lubią miejsca ciepłe i dobrze nasłonecznione, ale dadzą radę również w półcieniu. Preferują umiarkowanie wilgotną i żyzną glebę, ale znosi też krótkotrwałe susze. W pierwszym roku od posadzenia trawy nie należy jej nawozić, w późniejszych latach warto raz w roku, na wiosnę zapewnić jej dostęp do nawozu mineralnego lub obornika. Mimo wszystko gorsze warunki glebowe nie przeszkadzają trzcinnikowi w prawidłowym wzroście. Ta trawa ozdobna jest mrozoodporna, chyba że posadzimy ją w donicy, wtedy należy zabezpieczyć korzenie na zimę, najlepiej schować do nieogrzewanego garażu. Zaschnięte kwiatostany i liście przycinamy dopiero wiosną, tak by mogła zimą zdobić nasz ogród. Watro, też zaznaczyć, że nasiona trzcinnika zimą są źródłem pożywienia dla dzikich ptaków. Rozmnaża się wegetatywnie przez podział, dzielimy ją wiosną lub jesienią.

Trzcinnik do każdego ogrodu?

Ta trawa ozdobna sprawdzi się w każdym ogrodzie, ale nie tylko! Trzcinniki pięknie wyglądają posadzone w donicach jak dekoracja balkonu czy tarasu. Odmianą idealną do pojemników jest Trzcinnik Overdam , należy jednak pamiętać, żeby zrobić odpowiedni drenaż w donicy. Ta odmiana pięknie będzie wyglądać również na skalniakach z innymi trawami, czy kolorowymi bylinami . Cenioną przez projektantów odmianą jest Trzcinnik Karl Foerster . W dobrych warunkach osiąga nawet 200 cm wysokości. Ta trawa sprawdzi się idealnie jako tło dla niższych roślin. Trzcinniki lubią wilgotne podłoże, dlatego można sadzić go przy zbiornikach i oczkach wodnych. Roślina nadaje się do każdego ogrodu, nadaje rustykalnego klimatu, zarówno w naturalistycznych, jak i miejskich ogrodach.