Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Cena

Cena

  • 5,00 zł - 6,00 zł

Stanowisko

Stanowisko

Wilgotność gleby

Wilgotność gleby

Ph gleby

Ph gleby

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Sasanka

Sasanka

Sasanka

Sasanka rośnie na półpustynnych i suchych użytkach zielonych oraz na łąkach górskich w całej Europie. Można je znaleźć zarówno w Anglii, jak i na Ukrainie. W okresie kwitnienia zachwyca jednolitymi kwiatami, po których sasanka rozwija srebrzyste, pierzaste kłosy nasienne, które unoszą się wysoko nad ozdobnymi liśćmi. Jej liście przypominają paprocie wychodzą ze zwartego, zdrewniałego kłącza. Kwiaty są na wzniesionych łodygach. W okresie kwitnienia roślina osiąga wysokość od 15 do 20 centymetrów. Owocująca, czyli ze srebrzystymi główkami nasiennymi, osiąga wysokość od 15 do 40 centymetrów. Czasami sasanka tworzy nawet półmetrowe kłosy nasienne. Liście sasanki pojawiają się niemal równocześnie z kwiatami. Są to zielone, liniowe liście o długości od trzech do ośmiu centymetrów i szerokości około dwóch do czterech milimetrów. Początkowo jedwabiście delikatne, szybko rozwijają się w dwupierścieniowe liście z wąskimi końcami. Od marca do kwietnia, czasami dopiero w maju, na końcach długich, prostych łodyg pojawiają się pojedyncze dzwonkowate kwiaty. Osiągają średnicę od sześciu do ośmiu centymetrów. Uderzające żółte pręciki wznoszą się pośrodku. Kolor kwiatów jest zwykle fioletowy, ale niektóre odmiany mają również białe, różowe lub czerwone kwiaty. Poniżej kwiatów znajdują się delikatne zwoje przylistków, które są srebrzysto owłosione. Wznoszące się ponad listowiem delikatne główki kwiatów wdzięcznie kiwają się na wietrze. Uwaga Sasanka jest trująca!

Aktywne filtry

Sasanka uprawa

Kocha słońce i potrzebuje pełnego słońca miejsca w ogrodzie. Sasanka sama w sobie dobrze radzi sobie z normalną ziemią ogrodową. Najlepiej jednak rośnie na podłożu bardzo przepuszczalnym i zasobnym w próchnicę, lekko wapiennym. Przed sadzeniem upewnij się, że gleba jest luźna i dobrze osuszona. W przypadku gleb ciężkich i/lub gliniastych zalecamy zmieszanie z odrobiną piasku w celu lepszego drenażu, a także dodanie małej warstwy żwiru lub piasku na dno otworu do sadzenia. Jeśli chcesz posadzić kilka sasanek obok siebie, powinieneś zachować odległość sadzenia 30 centymetrów.

Gdze posadzić sasankę?

Kwiaty sasanki są często sadzone w nasłonecznionych ogrodach skalnych. Ale można je również znaleźć w licznych rabatach bylinowych i kwiatowych, a także w ogrodach naturalnych. Odpowiednimi partnerami roślinnymi są trawy ozdobne , lub wilczomlecze . Nawiasem mówiąc, sasanka jest pastwiskiem dla owadów i przyciąga do ogrodu wiele pożytecznych owadów.