Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Aster

Aster

Aster długo kwitnące byliny

Aster na naszych szerokościach geograficznych rośnie na nasłonecznionych zboczach, skałach w lekkich lasach aż po wyżyny gór. Nazwa Aster oznacza coś w rodzaju gwiazdy i odnosi się do kształtu kwiatu. Roślina nie jest trująca. Stosowana jest jako bylina ogrodowa, a jej kwiaty wykorzystywane są we florystyce. Roślina przyciąga wzrok, ponieważ jej późny okres kwitnienia wnosi do ogrodu piękną plamę koloru. Astry tworzą kępy, wyprostowanych bylin z główkami kwiatowymi na luźnych wiechach, kwiaty przypominają parasole. Kwitną od sierpnia do września i kochają słońce. Rodzina stokrotek szczyci się pięknymi niebiesko-fioletowo-różowymi kwiatami, z żółto-pomarańczowymi środkami. Zależnie od odmiany może dorastać nawet do 80 cm wysokości.

Aktywne filtry

Astry uprawa

Aster lubi rosnąć w glebie bogatej w składniki odżywcze i próchnicę o obojętnym odczynie. Nie lubi przelewania, astry powinny mieć ciągły dostęp do umiarkowanie wilgotnej ziemi. Stanowisko, w którym sadzimy astry, powinno być słoneczne lub półcieniste. Preferowane są miejsca osłonięte od wiatru w jasnym słońcu. Ważnym aspektem w uprawie astrów jest dostarczanie im odpowiedniego bogatego w potas i fosfor nawozu. Te rośliny nie lubią dużej ilości azotu.

Gdzie posadzić astry?

Aster doskonale sprawdza się na pierwszym planie grządek, nadaje się również jako piękny niebieski akcent we wrzosowiskach i ogrodach skalnych. Można tworzyć różnorodne nasadzenia z roślinami towarzyszącymi, takimi jak wrzosy czy niższe trawy. Można je również uprawiać na balkonie lub tarasie. Sadzenie w doniczce jest możliwe bez żadnych problemów. Astry są odwiedzane przez muchy, motyle i pszczoły. Szczygły, wróble i gile kochają ich nasiona.