Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Cena

Cena

  • 17,00 zł - 21,00 zł

Stanowisko

Stanowisko

Ph gleby

Ph gleby

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Docelowa wysokość

Docelowa wysokość

Dzielżan

Dzielżan

Dzielżan ciepłe kolory w Twoim ogrodzie

Dzielżan to ozdobna bylina, która świetnie się sprawdzi w przydomowym ogródku. Zwykle dorasta do 1,5- 2 metrów wysokości. Na szczycie pędów pod koniec czerwca pojawia się pojedynczy kwiat. Dzielżan kwitnie do października. Zależnie od odmiany kwiaty mogą przyjmować różne kolory, żółty, pomarańczowy, czerwony lub przechodzące w siebie dwa kolory. Obszar występowania tej charakterystycznej rodziny stokrotek rozciąga się od Ameryki Północnej po Środkową i Południową.

Aktywne filtry

Uprawa Dzielżanu

Rośliny należy regularnie podlewać, zwłaszcza w przypadku utrzymującej się suszy. Aby mogły się w pełni rozwinąć, potrzebują również gleby bogatej w składniki odżywcze i próchnicę. Przekwitnięte kwiaty należy obcinać, żeby pobudzić roślinę do wydawania nowych kwiatów. Dzielżan jest rośliną łatwą w uprawie, nie wymaga okrycia na zimę ani szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nasłonecznione stanowisko lub lekko zacienione będzie najbardziej odpowiednie.

Gdzie posadzić?

Najlepiej nadaje się na rabaty bylinowe i ogrody przydomowe lub preriowe oraz jako bylina cięta. Jeśli chcesz posadzić Dzielżan w ogrodzie, masz duży wybór odmian o różnych kolorach i kształtach kwiatów, do wyboru znajdziesz, je w naszym sklepie internetowym . Dzielżan pięknie prezentuje się w kompozycjach z trawami ozdobnymi . Przy odpowiedniej pielęgnacji byliny nadają się również do ogrodu doniczkowego, dzięki czemu mogą znaleźć miejsce na tarasie lub balkonie. Jest uwielbiana przez pszczoły i motyle.