Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Stanowisko

Stanowisko

Wilgotność gleby

Wilgotność gleby

Ph gleby

Ph gleby

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Docelowa wysokość

Docelowa wysokość

Serduszka

Serduszka

Serduszka

Serduszka pochodzą głównie ze wschodnich Chin i Korei, ale niektóre z 12 gatunków występują również w Ameryce Północnej. Rośliny wolą rosnąć w lekkich, wilgotnych lasach górskich do wysokości około 2000 metrów. Należą do rodziny makowatych. Serduszka dorasta do 80 centymetrów wysokości i ma charakterystyczne, sercowate, białe do różowo-czerwonych kwiaty od maja na łukowatych, zwisających kwiatostanach. Liście są dwa do trzech razy pierzaste i klapowane na końcu.

Aktywne filtry

Uprawa Serduszki

Serca krwawiące nadają się na stanowiska słoneczne do półcienistych, chłodnych, wilgotnych na glebach piaszczystych, bogatych w próchnicę, świeżych do średnio wilgotnych, ubogich w wapno. Ponieważ kwiaty sercowate preferują glebę bogatą w składniki odżywcze, podczas sadzenia należy wymieszać trochę kompostu pod podłożem, aby zapewnić roślinie dobry start. Późnym latem można odciąć pożółkłe liście i kwiaty blisko ziemi, jeśli zaburza to wygląd rabaty bylin. Większość serduszek jest absolutnie odporna na naszych szerokościach geograficznych, jednak warto jest schronić ją pod warstwą liści przed mrozem.

Gdzie posadzić Serduszkę?

Serduszki są typowymi roślinami do ogrodów przydomowych. Cenione jako trwałe kwiaty cięte. Nadają się do nasłonecznionych i półcienistych miejsc pod drzewami, ale mogą też być w miejscach nasłonecznionych, jeśli gleba jest wystarczająco wilgotna. Dobrymi partnerami są orliki , brunery , hosty , dzwoneczki i inne byliny ozdobne. Ponieważ Serduszki kwitną dość wcześnie, potrzebujesz „Planu B” podczas projektowania rabaty, aby nie pozostawiały żadnych luk. Odpowiednie są do tego paprocie i późno wschodzące byliny.