Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 47,00 zł - 280,00 zł

Stanowisko

Stanowisko

Wilgotność gleby

Wilgotność gleby

Ph gleby

Ph gleby

Docelowa wysokość

Docelowa wysokość

Buk

Buk

Buk - Fagus

Rodzaj drzew z rodziny bukowatych, obejmujący ok. 9-10 gatunków, z czego jeden naturalnie występuje w Polsce, a mianowicie fagus sylvatica. Coraz częściej poszukiwany, buk pospolity posiada cały wachlarz ciekawych odmian, różniących się barwą, kształtem i wielkością liści. Jednymi z ciekawszych są PURPUREA TRICOLOR, PURPLE FOUNTAIN, DAWYCK GOLD, FRANKEN, BLACK SWAN ASPLENIFOLIA czy MERCEDES, o trójkolorowych, bordowych, żółtych, nakrapianych, czy powcinanych i ażurowych liściach. Również pokrój roślin jest bardzo dekoracyjny, od odmian o szerokiej rozłożystej koronie, przez wąskie, kolumnowe, płaczące i przewisające, aż do niewielkich i karłowatych. Różnorodność barw i form sprawia, że Buki znajdą miejsce w każdym ogrodzie czy parku.

Buk pospolity jest dość wymagającą rośliną.

Preferuje żyzne, wilgotne, gliniaste, lub piaszczysto gliniaste gleby, nie toleruje jednak stagnującej wody. Znosi lekkie zacienienie, co w przypadku roślin o żółtym zabarwieniu liści jest wręcz wskazane. Dzięki wytrzymałości na zanieczyszczenie powietrza nadaje się do sadzenia w zieleni miejskiej.

Buk jest idealną rośliną do formowania.

Buki bardzo dobrze znoszą cięcie, dzięki czemu nadają się do tworzenia formowanych żywopłotów, lub form geometrycznych. Z buka pospolitego wykonuje się także ogrodowe Bonsai, które mamy również w ofercie naszej szkółki.

Buk jest rośliną użytkową. Ze względu na swoje twarde drewno, wykorzystywany jest w budownictwie i meblarstwie.

Aktywne filtry