Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 16,00 zł - 30,00 zł

Wybierz Pojemnik

Wybierz Pojemnik

Stanowisko

Stanowisko

Wilgotność gleby

Wilgotność gleby

Ph gleby

Ph gleby

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Docelowa wysokość

Docelowa wysokość

Azalia

Azalia

Azalia japońska i azalia wielkokwiatowa to niekwestionowane królowe wiosny.

Pochodzący z Chin i Japonii krzew, podbił serca miłośników ogrodów na całym świecie. Charakteryzuje się intensywnie wybarwionymi kwiatami, często pachnącymi. Najmniejsza azalia japońska osiąga zaledwie kilkanaście cm a największe okazy azalii wielkokwiatowej, mogą przekroczyć nawet dwa metry wysokości, dzięki czemu znajdzie ona zastosowanie w każdym ogrodzie. Kwitnące wiosną rośliny wytwarzają obficie piękne kwiaty, które w przypadku azalii wielkokwiatowych zebrane są w duże kwiatostany. Kwiaty mają szeroką paletę barw, od czerwieni, poprzez róż, fiolet, biel, żółć i pomarańcz. Często możemy obserwować dwukolorowe kwiaty. Jak długo kwitnie azalia? Okres samego kwitnienia jest dość długi, może trwać nawet do 8 tygodni.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy uprawie azalii?

Azalia wymaga żyznych, przepuszczalnych gleb o kwaśnym odczynie i umiarkowanej wilgotności. Należy zapewnić jej słoneczne lub lekko zacienione stanowiska. Warto również zapewnić warstwę ściółki, która zapobiegnie nadmiernej utracie wody. Azalia jest rośliną wybitnie kwaśnolubną, dlatego przed sadzeniem należy dokładnie przygotować podłoże i pamiętać że nawożenie azalii jest równie ważne. Zapewniając odpowiednie warunki, możemy cieszyć się jej urodą co roku. Azalia nie wymaga przycinania. Są jednak sytuacje, w których należy usunąć uschnięte, złamane pędy, lub te, które zaburzają kształt rośliny.

Azalia w ogrodzie

Zarówno azalie wielkokwiatowe, jak i azalie japońskie mają szerokie zastosowanie. Można sadzić je w grupach, w kompozycjach z innymi roślinami, w kompozycjach kolorystycznych, jako solitery. Niektóre odmiany azalii japońskich doskonale sprawdzą się również na obwódki lub niskie, nieformowane żywopłoty.

Aktywne filtry