Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 44,00 zł - 105,00 zł

Stanowisko

Stanowisko

Wilgotność gleby

Wilgotność gleby

Wybierz wysokość pnia

Wybierz wysokość pnia

Ph gleby

Ph gleby

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Docelowa wysokość

Docelowa wysokość

Hortensja bukietowa na pniu

Hortensja bukietowa na pniu - hortensjowe drzewka

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się rośliny prowadzone na wysokim pniu. Szczególnie hortensje bukietowe, które zdobią ogród, swymi malowniczymi, pojawiającymi się bardzo obficie latem kwiatostanami. co roku pojawiają się nowe odmiany, każda z coraz to gęstszymi, większymi, jeszcze ciekawiej wybarwiającymi się kwiatami w czasie kwitnienia. Różniące się pokrojem. Pienne hortensje można wykorzystać w ogrodzie na wiele sposobów. Nie tylko na rabatach z innymi roślinami, ale również jako reprezentacyjny okaz np. przed domem. Pięknie wyglądają sadzone w szpalerach i w towarzystwie traw ozdobnych i bylin. Doskonale nadaje się również do uprawy w pojemnikach, dzięki temu upiększy nie jeden taras, czy balkon.

Jakie odmiany hortensji na pniu wybrać?

Niezmiennie od kilku lat najbardziej popularna jest odmiana VANILLE FRAISE z cudownymi, dorastającymi do 30 cm długości kwiatostanami. Jej kwiaty początkowo białe , przebarwiają się na ciemny różowy kolor. Innym przykładem różowiejącej hortensji jest odmiana FRAISE MELBA , która dodatkowo ma sztywniejsze pędy, a także hortensja bukietowa PINKY WINKY . Hydrangea paniculata LIMELIGHT jest z kolei przykładem odmiany, kwiaty ma początkowo początkowo lekko zielonkawe - limonkowe, a następnie w trakcie kwitnienia tylko nieznacznie różowieją. Bardzo podobna kolorystycznie nowa odmiana hortensji w odmianie MAGICAL MONT BLANC nie dość że tworzy gęste i zwarte kwiatostany, to również jej pokrój jest bardziej zwarty. Okazałą odmianą o białych kwiatach jest odmiana PHANTOM która wytwarza nawet 40 cm kwiatostany, Wartymi uwagi są również karłowe odmiany. Te osiągające niewielkie rozmiary Hortensje szczepione są na podkładkach. Do tych najczęściej spotykaych w sprzedaży należą odmiany, które docelowo nie przekraczają jednego metra wysokości, a mianowicie odmiany POLESTAR i LITTLE LIME.

Jak widać każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Czy uprawa hortensji bukietowej na pniu jest trudniejsza od uprawy krzewu?

Choć mogłoby się tak wydawać, to wcale tak nie jest. Wymagania w przypadku hortensji piennych oczywiście są takie same jak tych w formie krzewu, o czym możesz przeczytać na naszym blogu . Podstawą oczywiście jest lekko kwaśna , wilgotna gleba i słoneczne stanowisko. Wytworzenie tak dużych kwiatów wymaga również corocznego nawożenia. Hortensje są całkowicie odporne na niskie temperatury i to właśnie ta mrozoodporność jest również jednym z wyznaczników jej popularności.

Aktywne filtry