Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Stanowisko

Stanowisko

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Jaśmin pnący

Jaśmin pnący- delikatny zapach różowych kwiatów

Jaśmin pnący pochodzi z południowych Chin, zamieszkuje lasy lub doliny strumieni. Charakterystyczne dla niego są oliwkowozielone liście o jajowatym kształcie, które po wykiełkowaniu są jeszcze zielonkawożółte. Nie można również przegapić pięknych, lejkowatych, różowych kwiatów które pojawiają się początkiem maja i utrzymują się do sierpnia. Kwiaty Jaśminu pnącego mają delikatny unoszący się zapach. W odpowiednich warunkach jaśmin pnący może dorastać do 3- 4 metrów wysokości i 1,5- 2 metrów szerokości.

Aktywne filtry

Uprawa Jaśminu pnącego

Jaśmin pnący nie jest trudny w uprawie. Najlepiej rośnie w stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Ta pnąca liściasta roślina najlepiej czuje się na przepuszczalnej, bogatej w składniki odżywcze glebie. Jaśmin jest mrozoodporny, ale ze względu na swoją płytką bryłę korzeniową, warto w pierwszych latach od posadzenia zabezpieczać korzenie przed zimnem. Ważnym aspektem jest to by główne pędy były związane, by zapewnić roślinie odpowiednią konstrukcję do wspinaczki. Jaśmin wymaga wilgotnej ziemi i regularnego podlewania. Stare, mocniejsze pędy można wyciąć po kwitnieniu, aby przerzedzić i odmłodzić roślinę, a tym samym uzyskać bujne kwitnienie przez kolejny rok. Wiosną warto zaaplikować nawóz np. kompostownik.

Gdzie możemy posadzić pnącze?

Jaśmin Stefana pnie się po krzewach, kratach, łukach, altanach, balustradach schodów lub balkonów. Można sadzić go również w pojemnikach na tarasie, aby w pełni wykorzystać jego pachnącą bujność. Warto zapewnić mu odpowiednią ilość miejsca, ponieważ szybko się rozrasta. Jednym z najlepszych zastosowań jest posadzenie jej w wiecznie zielonym żywopłocie: zimą jej nagie gałęzie wtopią się w roślinność, a latem delikatne girlandy z jasnych liści i małych różowych gwiazdek ozdobią ją elegancko. Możesz połączyć go na przykład z powojnikami lub różą pnącą.