Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 9,00 zł

Stanowisko

Stanowisko

Ph gleby

Ph gleby

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Docelowa wysokość

Docelowa wysokość

Dzwonek

Dzwonek

Romantyczne dzwoneczki w ogrodzie

Dzwonek (Campanula), obejmuje około 300 gatunków, pochodzi z Dalekiego Wschodu Chin i Rosji, występuje także w Japonii i na Półwyspie Koreańskim. W przyrodzie bylina występuje w rejonach górskich aż po tereny reglowe, czyli na skrajach lasów i zarośli oraz na polanach. Campanule rzadko przekraczają 30 lub 40 centymetrów. Bylina rozprzestrzenia się jak trawnik przez podziemne podnóże. Kwiatostan jest rozgałęziony, zwłaszcza w formach uprawnych. Liście są sercowate i zakończone czubkiem, krawędź jest ząbkowana. W dotyku są lekko mięsiste. Typowe dla Campanula są pięcioramienne kwiaty w kształcie dzwonu, które są bulwiaste w środku i pojawiają się między czerwcem a sierpniem. Kwiaty dzwonków zależne od odmiany są białe przez delikatny róż, po różne odcienie fioletu i błękitu Kwiaty z naciętymi końcami mają do czterech centymetrów długości, są zebrane w końcowe grona. Wewnętrzna strona dzwonka jest kropkowana. Byliny są bardzo mile widziane jako pastwisko dla owadów!

Aktywne filtry

Uprawa Dzwonków

Preferowane są miejsca nasłonecznione lub lekko nasłonecznione. Campanula nie znosi szczególnie dobrze południowych upałów. Gleba dla dzwonków powinna być świeża i dobrze zaopatrzona w wodę przez cały rok. Wysoka zawartość próchnicy jest tak samo pozytywna jak dobre zaopatrzenie w azot. Gleba powinna być lepiej uboga w wapno i zaopatrzona w dobry drenaż. Tam, gdzie drenaż nie jest zabezpieczony glebą szkieletową, wierzchnią warstwę gleby wzbogaca się gruboziarnistym piaskiem. Dzwonki można sadzić prawie przez cały rok. Przycinanie campanuli bezpośrednio po kwitnieniu zapobiega samosiewom. Gatunek rozmnaża się przez siew. Odmiany można rozmnażać też przez podział i sadzonki. Dzwonki popularne są wśród ślimaków i są podatne na mączniaka prawdziwego w niekorzystnych miejscach. W przeciwnym razie bylina jest dość wytrzymała.

Gdzie Dzwonek będzie wyglądał najpiękniej?

Dzwonek jest popularnym towarzyszem róż i dlatego dobrze dogaduje się również z przywrotnikiem damskim, ostróżką i żurawikami . Dzięki romantycznym kwiatom idealnie pasuje do klasycznej rabaty bylin , na przykład w środowisku wiejskim lub naturalistycznym.