Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

 • 12,00 zł - 20,00 zł

Stanowisko

Stanowisko

Wilgotność gleby

Wilgotność gleby

Ph gleby

Ph gleby

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Docelowa wysokość

Docelowa wysokość

Liliowiec

Liliowiec

Liliowiec- jednodniowy kwiat

Prawie wszystkie dzikie gatunki liliowców (Hemerocallis), pochodzą z Azji Wschodniej. Rosną tam głównie na łąkach i zaroślach na glebach żyznych i próchnicznych, świeżych do wilgotnych. Każdy kwiat otwiera się tylko na jeden dzień od końca maja, ale byliny tworzą tak wiele pąków, że okres kwitnienia mieszańców ogrodowych trwa prawie całe lato. Rozwijają się w duże kępy- pojedyncze liście mogą mieć od 20 do 120 centymetrów długości, w zależności od odmiany. Kwiaty Liliowców mają duży przekrój barw: od bieli przez żółcie, pomarańcze, czerwienie, aż po odcienie fioletu. Równolegle żyłkowane, wydłużone liście są jasnozielone i obumierają u większości liliowców pod koniec sezonu. Łodygi kwiatowe są długie i cienkie, zwykle lekko zakrzywione i wystają ponad liście.

Aktywne filtry

 • Liliowiec APPLIQUE

  16,00 zł

  Liliowiec o tzw. pajęczych kwiatach osiągających  średnicę nawet 25 cm. Płatki długie, wąskie i powykręcane o  purpurowym kolorze. Środek gardzieli żółty zaciągnięty na płatki.

 • Liliowiec BALLYHOO

  16,00 zł

  Kwiaty Hemerocallis Ballyhoo są brązowo - pomarańczowe z ciemnobrązowym okiem i żółto - zilonym gardłem przechodzącym w pręgę przez środek płatka.

 • Liliowiec BESTSELLER

  16,00 zł

  Zjawiskowy liliowiec o dużych kwiatach w kolorze lila. Jego płatki rozświetla żółto - zielonkawe gardło i cytrynowy falbankowy brzeg. Powtarza kwitnienie.

 • Liliowiec BRER RABBIT'S BABY

  16,00 zł

  Jest to liliowiec nocny - jego pajęcze, lekko pachnące kwiaty rozwijają się po południu. Jego powykręcane, bordowo-purpurowe płatki kontrastują z jaskrawo żółtym gardłem.

 • Liliowiec CHILI SPICE

  16,00 zł

  Kwiaty w kolorze pastelowej czerwieni z żółto - zielonym środkiem. Płatki z  kremowo-białą pręgą i marszczonym brzegiem.

 • Liliowiec COBALT DAWN

  16,00 zł

  Hemerocallis Cobalt Dawn to wyjątkowo piękna odmiana. Kwiaty barwy kremowej  z ciemno fioletowym środkiem. Płatki wykończone na brzegach delikatną, ciemnofioletowa falbanką

 • Liliowiec DAN MAHONY

  16,00 zł

  To niezwykle piękna odmiana o dużych kwiatach. Płatki malinowo - różowe z ciemniejszym, szerokim okiem i falbanką. Środek z  zielonkawym gardłem.

 • Liliowiec DARIA

  16,00 zł

  To niski liliowiec o dość dużych kiatach i ciekawej kolorystyce. Kwiaty barwy mocno  ciemnoróżowej  z mocnym żółtym środkiem. Płatki zakończone mocną żółtą falbanką.

 • Liliowiec DARING DECEPTION

  16,00 zł

  To ciekawa odmiana grupy liliowców "500" o licznym i powtarzającym się kwitnieniu. Jasno różowy kwiat ma malinowe oko i zielone gardło. Płatki z delikatną falbanką.

 • Liliowiec DESIGNER WISH

  16,00 zł

  Ciekawa odmian o brązowych kwiatach, wewnątrz ciemnobrązowe oczko z jaśniejszymi płatkami.

 • Liliowiec DRUID'S CHANT

  16,00 zł

  Liliowiec od dużych jasnofioletowych kwiatach z ciemniejszym okiem i falbanką na brzegu płatka, Gardziel zielonkawo - żółta.  "Pieśni Druida" kwitnie obficie i pachnie. Ciekawostką jest pora otwiera się - po południu. 

 • Liliowiec EIGHT MILES HIGH

  16,00 zł

  Piękny liliowiec ogrodowy o egzotycznym wyglądzie - płatki na krawędziach uzbrojone w tzw. zęby rekina. Swoim wybarwienie przyciąga uwagę. Kwiaty w kolorze burgundowo - czerwonym, ze złocistym środkiem i kremowymi zębami

 • Liliowiec EYE ON AMERICA

  16,00 zł

  Przepiękna niska odmiana liliowca o wyrazistej kolorystyce. Kwiaty kremowo - żółte z zielonym gardłem. Oczko ciemno śliwkowe i taka sam falbanka na brzegu.

 • Liliowiec FAIRY CHARM

  16,00 zł

   Miniaturowy liliowiec o pięknych jasnych kremowo - różowych kwiatach z zielonym gardłem.

 • Liliowiec FRANS HALLS

  15,00 zł
  Liliowiec o dwubarwnych kielichach. Trzy płatki kwiatu są intensywnie pomarańczowe z żółtą pręgą na środku, pozostałe trzy płatki, całe intensywnie żółte.
 • Liliowiec GILLIAN

  16,00 zł

  Odmiana liliowca przyciągająca wzrok o wczesnym kwitnieniu. Kwiaty barwy różowo - lawendowej z  dużym ciemno fioletowym okiem i zielonym gardłem.

 • Liliowiec HINT OF DAWN

  16,00 zł

  Efektowny liliowiec w tonacji brzoskwiniowo - różowej i płatkach z gęstą złotą falbanką.  Ta "Zapowiedź brzasku" pięknie pachnie i powtarza kwitnienie.

 • Liliowiec HUCKLEBERRY CANDY

  16,00 zł

  hemerocallis Huckleberry Candy  jest odmianą o pięknych, pachnących kwiatach barwy kremowo - pomarańczowej z fioletowym środkiem i zielonkawym gardłem

 • Liliowiec JAN JOHNSON

  16,00 zł

  Hemerocallis  Jan Johnson ma duże delikatne i stonowane lawendowo - różowe kwiaty z ciemno lawendowym okiem nad żółto - zielonym gardłem. Na płatkach widoczna wyraźna paskowana faktura.

 • Liliowiec JAN PAWEŁ II

  16,00 zł

  Polska odmiana liliowca. Kwiat bardzo duży, jaskrawoczerwony, ciemniejszy do wewnątrz  z zielonkawym gardłem.

 • Liliowiec JIM MCKINNEY

  16,00 zł

  to fascynująca odmiana liliowca o wyjątkowo dużych kwiatach.  Jim McKinney ma kremowy kwiat podbity żółto -różowymi pasami ,a gardziel jest złota. Płatki zakończone złoto - żółtą falbanką.

 • Liliowiec LUXURY LACE

  16,00 zł

  Dość stara odmiana bardzo ceniona przez pasjonatów. Kwiaty hemerocallis Luxury Lace mienią się wieloma odcieniami różu, a płatki są mocno wywinięte na zewnątrz oraz obrzeżone dekoracyjna falbanką

 • Liliowiec MADLY RED

  16,00 zł

  Hemerocallis Madly Red to niewysoka odmiana o czerwono - brązowych kwiatach i żółto - zielonym gardłem. Brzegi płatków  złotawe i pofalowane. 

 • Liliowiec MAYAH DIANA

  16,00 zł

  Kwiaty Hemerocallis Mayah Diana są  nieduże, barwy czerwonej  z ciemniejszym okiem i żółtym gardłem. Płatki na brzegach z falbanką .

Uprawa Liliowca

Przy wystarczającej wilgotności gleby rosną zarówno w pełnym słońcu, jak iw półcieniu, gdzie tworzą znacznie mniej pąków kwiatowych. Byliny nie mają specjalnych wymagań glebowych. Wystarczy im zwykła, bogata w próchnicę i przepuszczalna ziemia ogrodowa, ale nie powinna być zbyt sucha. Liliowce można sadzić właściwie od kwietnia do października, ale najlepsze pory sadzenia to wiosna i jesień. Ponieważ długie, wąskie liście liliowców zwisają, nie należy sadzić roślin zbyt blisko siebie. Odległość sadzenia od 50 do 60 cm jest optymalna dla większości gatunków i odmian- odpowiada to około czterem okazom na metr kwadratowy. Ponieważ liliowce preferują glebę bogatszą w składniki odżywcze, możesz użyć nawozu w postaci kompostu.Jeśli stare liście nie zgniją samoczynnie zimą, należy je usunąć wczesną wiosną, zanim zaczną puszczać nowe pąki.

Gdzie posadzić Liliowce?

Ponieważ uwielbiają wilgotną glebę, doskonale nadają się jako rośliny rabatowe do oczek wodnych. Ponadto liliowce nadają się na wszystkie stanowiska rabatowe, od nasłonecznionych do częściowo zacienionych. Wąskie pasy roślinności w pobliżu budynku można zazielenić łatwymi w pielęgnacji i kolorowymi nasadzeniami czystych liliowców. Ze względu na imponujący kształt liliowce sadzi się pojedynczo lub parami w rabatach bylinowych jako tzw. byliny wiodące. Swój urok mają też rabaty z liliowcami czystymi, na przykład pod większymi drzewami z jasną koroną lub w wąskich pasach roślin wzdłuż budynków.