Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 15,00 zł

Wilgotność gleby

Wilgotność gleby

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Docelowa wysokość

Docelowa wysokość

Ostnica

Ostnica

Ostnica- delikatna trawa

Ostnica (Stipa) zwana również Anielskimi Włosami, to malownicza trawa ozdobna pochodząca z południowej i środkowej Europy. Dziko rosnącą ostnicę Jana, powabną, włosowatą i piaskową, można spotkać w Polsce, ale jest pod ścisłą ochroną gatunkową! Trawa ta tworzy zwarte kępy drobnych, intensywnie zielonych liści. Jesienią wyróżnia się atrakcyjnym, jaskrawym zimozielonym wybarwieniem. Kwiatostany ostnicy, zwisające na końcach cienkich łodyg, są początkowo srebrzyste, a jesienią przebarwiają się na słomkowożółty kolor. Jest bardzo ceniona przez architektów krajobrazu, ze względu na swoją lekkość i delikatność.

Aktywne filtry

Uprawa ostnicy jest łatwa?

Bardzo odporna trawa ozdobna, która dobrze przystosowuje się do trudnych warunków. W ciągu dwóch sezonów osiąga pełną dojrzałość. Bardzo dobrze toleruje suszę, są to trawy, które preferują nasłonecznienie i przepuszczalną żyzną glebę, jeśli kto woli, kamienistą. W tych warunkach Stipa zachowuje niezwykły wygląd w okresie jesienno-zimowym. Jedną z najbardziej popularnych odmian tej trawy jest Ostnica Mocna Pony Tails . Dorasta ona do 60 cm wysokości. Słabo zimuje w naszym klimacie, więc warto ją okryć przed największymi mrozami (poniżej -10°C). Wiosną pozbywamy się zaschniętych łodyg. Ostnica rozsiewa się sama przez nasiona, które powstają na wiechach końcem lata.

Ostnica mocna Pony Tails w Twoim ogrodzie

Stipa sprawdzi się w większości ogrodów. Naturalistycznych jak i miejskich. Jest ceniona i często wykorzystywana przez architektów. Idealnie pasuje do wielu kwitnących bylin jak i kompozycji z innymi gatunkami traw . Nadaje nowoczesny akcent każdemu ogrodowi. Jej piękno utrzymuje się przez większą część roku. Ostnica Pony Tails porusza się z najlżejszym powiewem wiatru, co sprawia wrażenie ogromnej delikatności trawy. Stipa wspaniale prezentuje się w świetle słońca. Z wielką przyjemnością słucha się jak jej łodygi szeleszczą przy najmniejszym podmuchu wiatru. Trawa ta jest bardzo popularna. Floryści z chęcią wykorzystują jej zasuszone liście i małe kwiatostany do zimowych kompozycji kwiatowych w pomieszczeniach. Ostnica alternatywnie, jest przydatna jako zimowe źródło pożywienia dla zięb i innych ptaków żywiących się nasionami. Ostnice nadają się również do uprawy w donicach, tworząc przepiękne dekoracje balkonów i tarasów.