Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Cena

Cena

  • 10,00 zł - 13,00 zł

Stanowisko

Stanowisko

Wilgotność gleby

Wilgotność gleby

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Kłosówka

Kłosówka

Kłosówka delikatna trawa w ogrodzie

Kłosówka miękka (holcus mollis) jest szeroko rozpowszechniona w prawie całej Europie. Nie występuje tylko na skrajnym wschodzie i północy Skandynawii. Można ją spotkać również w niektórych częściach północnej Ameryki Północnej. Holcus mollis preferuje lokalizacje wilgotne z łagodnymi zimami i deszczowy latem. Ta wiecznie zielona trawa, rośnie łuskowato z powodu intensywnych kłączy korzeni. W rolnictwie uważana jest za chwast, zwłaszcza na polach piaszczystych, gdyż rozrasta się szybko. Liście są zielone z wyraźnym odcieniem niebieskiego. Białawe, jasnoszare lub fioletowe (w zależności od odmiany) wiechy kwiatowe są wąskie, owalne lub jajowate, bardzo gęste lub luźne i mają długość od 4 do 12 centymetrów. Kwiatostany pojawiają się od początku maja i w zależności od zasobności w azot osiągają od 40 do 80 cm wysokości od ziemi. Wiechy kwiatów są początkowo skurczone w formie wałków i są obficie czerwonawe. Dojrzałe wiechy otwierają się i przybierają słomkowy kolor. Latem rozkwitają.

Aktywne filtry

Kłosówka, uprawa trawy ozdobnej

Kłosówka jest mało wymagająca pod względem warunków hodowlanych. Rośnie na prawie każdej glebie, od ciężkiej gliny po piasek. Preferuje gleby umiarkowanie świeże do suchych, zasadowe i ubogie w składniki pokarmowe, silnie kwaśne, stęchłe, torfowe, humusowe, piaszczysto-kamieniste. Kłosówka najlepiej rośnie w umietkowanie wilgotnej ziemi oraz stanowisku półcienistym. Należy unikać podłoży bogatych w wapno i zbyt częstego przesuszenia, w mocno zacienionych miejscach. Korzenie młodych sadzonek zabezpieczamy przed mrozem. Suche liście i kwiatostany ścinamy na wiosnę.

Gdzie możemy posadzić Kłosówkę?

Kłosówka znana od dawna wśród architektów krajobrazu, trawa ta jest coraz częściej wykorzystywana w ogrodach przydomowych. Podczas gdy niektóre gatunki nie są cenione w rolnictwie, inne rozwijają potężną moc twórczą w środowisku botanicznym. Trawa jest taka miękka dzięki swoim włosom. W zależności od odmiany ma różne kolory liści. Może być stosowana jako roślina pojemnikowa, ale jak wszystkie trawy, z powodzeniem może również urozmaicać tereny ogrodowe. Pięknie wygląda w ogrodach rustykalnych. Odmiana JACKDAWS CREAM ma dwukolorowe liście, będzie pięknie komponować się z kolorowymi bylinami .