Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 10,00 zł

Stanowisko

Stanowisko

Wilgotność gleby

Wilgotność gleby

Ph gleby

Ph gleby

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Docelowa wysokość

Docelowa wysokość

Dąbrówka

Dąbrówka

Dąbrówka płożąca bylina

Dąbrówka to roślina okrywowa o charakterystycznych kwiatach. Roślina niezwykle efektownie prezentuje się między innymi roślinami okrywowymi lub rabatowymi. Dąbrówka występuje w dużej części Europy, północnej Afryce, na Kaukazie, w Iranie, a także w Alpach. Piękne kwiaty tej byliny można naturalnie spotkać na gliniastych glebach łąk, w lasach liściastych i na obrzeżach lasów. Dąbrówka to roślina o ozdobnych, białych, różowych, niebieskich i fioletowych kwiatach zebranych w grona. Kwitnie od maja do sierpnia. Częściowo zachowuje liście zimą. Dąbrówka jest płożącą byliną tworzącą kobierce lub kępy o 30-centymetrowych rozłogach. Należy do roślin miododajnych. Dorasta do 20 cm.

Aktywne filtry

Uprawa Dąbrówki

Ta bylina potrzebuje jedynie umiarkowanie wilgotnych stanowisk na lekkich glebach, na podłożu gliniastym znosi większą suszę. Dąbrówka bardzo dobrze radzi sobie ogrodach drzewiastych lub na częściowo zacienionych skrajach żywopłotów. Jako zimozielona roślina okrywowa tłumi chwasty i chroni (szczególnie ważne latem!) przed zbyt szybkim wysychaniem gleby. Dąbrówka nie wymaga żadnych specjalnych środków pielęgnacyjnych poza podlewaniem, jeśli to konieczne, i kontrolą wzrostu (ze względu na odrosty).

Gdzie posadzić dąbrówkę?

Dąbrówka jest niezwykle łatwa w pielęgnacji i przy odpowiedniej pielęgnacji może tworzyć wspaniały i kolorowy obraz przez kilka lat. Czy to w ogrodzie, na klombach czy w ogrodach skalnych, ta bylina zawsze zachwyca. Roślina jest ważnym źródłem pożywienia dla pszczół i trzmieli. Powstało wiele pięknych odmian tej byliny, kilka z nich znajdziecie w naszym sklepie internetowym . Dąbrówka nadaje się na skalniaki, obwódki rabat, brzegi zbiorników wodnych, skarpy oraz pod korony drzew.