Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Stanowisko

Stanowisko

Wilgotność gleby

Wilgotność gleby

Ph gleby

Ph gleby

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Docelowa wysokość

Docelowa wysokość

Słonecznica

Słonecznica

Słonecznica (Delosperma)

Drobna, urocza bylina o mięsistych liściach i pędach tworząca niziutkie, zielone dywany, na których pojawiają się kolorowe kwiaty. Jest idealna na suche i nasłonecznione miejsca. Kwitnie od maja do późnej jesieni. Osiąga od 5 do 10cm wysokości. Jasnozielone liście, magazynują wodę i przypominają liście gruboszów. Charakterystyczne dla słonecznic jest to, że kwiaty zamykają się w czasie niekorzystnych warunków pogodowych lub na noc. Kielichy otwierają się tylko w dni słoneczne.

Aktywne filtry

Słonecznicę sadzimy na przepuszczalnej glebie z domieszką gruboziarnistego piasku i żwiru. Nie toleruje miejsc podmokłych gdzie gnije a uwielbia słoneczne i ciepłe miejsca. świetnie nadaje się do obsadzania ogrodów skalnych lub żwirowych o zasadowym odczynie.

Nie potrzebuje więc zbyt częstego podlewania, ponieważ jak sukulent ma zdolność gromadzenia wody w liściach i pędach. Słonecznica wysokogórska nie źle znosi nasze zimy i znosi temperaturę nawet do -20 st.C, ale młode sadzonki warto osłaniać przed mrozem np. stroiszem.

Do nawożenia używajmy nawozów poprawiających kwitnienie czyli zawierających fosfor i potas.