Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Cena

Cena

  • 16,00 zł - 90,00 zł

Wybierz Pojemnik

Wybierz Pojemnik

Stanowisko

Stanowisko

Wilgotność gleby

Wilgotność gleby

Ph gleby

Ph gleby

Albicja

Albicja

Albicja-Albizia          

Potoczną nazwą tej rośliny jest "jedwabne drzewko", z uwagi na kwiaty, których pręciki przypominają jedwabne nici, lub "śpiące drzewko", ze względu na poruszające się liście, które zamykają się na noc. Albicja nazywana jest również chińskim drzewkiem szczęścia. Roślina ta, wręcz idealna jest dla miłośników egzotyki. Do Polski przywędrowała z Azji wschodniej. Swoją popularność na całym świecie zyskała dzięki oryginalnemu wyglądowi.

Czym charakteryzuje się Albicja?

Dorasta do 6-8m wysokości, tworząc parasolowatą, ażurową koronę. Posiada piękne, podwójnie pierzaste, długie liście przypominające liście paproci. Od czerwca wytwarza bardzo efektowne kwiaty, które przyciągają uwagę. Mówi się, że kwiaty albicji świecą w ciemności. Można to zaobserwować jednak po roku uprawy, na przełomie września i października. Kwiaty, posiadają liczne pręciki o białoróżowej barwie, przypominając pompony, zebrane są na końcach pędów. W sprzedaży możemy spotkać odmiany o różnej intensywności barwy kwiatów. Bardzo ciekawą odmianą jest Albicja SUMMER CHOCOLATE o ciemnych, bordowo czekoladowych liściach.

Uprawa Albicji

Odpowiednia pielęgnacja pozwoli na wyhodowanie prawdziwej perełki w ogrodzie. Albicja jest rośliną światło i ciepłolubną, dlatego warto sadzić ją w południowej części ogrodu, na osłoniętych stanowiskach. Należy pamiętać jednak, że do ogrodu przenosimy dopiero kilkuletnie rośliny i to, że musimy im zapewnić odpowiednie okrycie na zimę. Co prawda np. Albicja jedwabista wytrzymuje do -25st Celsjusza, ale warto osłonić jej "stopy" warstwą ściółki. Rozmnażać rośliny można poprzez wysiew nasion, chociaż wtedy musimy długo czekać na kwitnienie. Przycinanie nie jest wskazane, jednak w razie potrzeby, cięcia pielęgnacyjne wykonujemy wczesną wiosną.

Aktywne filtry