Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Cena

Cena

  • 12,00 zł - 16,00 zł

Stanowisko

Stanowisko

Wilgotność gleby

Wilgotność gleby

Docelowa wysokość

Docelowa wysokość

Imperata

Imperata

Imperata cylindrica- azjatycka trawa ozdobna

Pochodząca oryginalne z południowo-wschodniej Azji. Osiągająca średnio od 60 cm wysokości do 100 cm i więcej w niektórych regionach swojego rodzimego środowiska. Dziko rosnąca w Chinach i Japonii. Ta kolorowa trawa charakteryzuje się cylindrycznymi, smukłymi liśćmi, które delikatnie kołyszą się na wietrze i nadają ogrodowi ciekawą fakturę. Jego cylindryczna podstawa nadała mu nazwę. Entuzjastów ogrodów przekonała jasnoczerwona barwa pojawiająca się na wierzchołkach liści, która w trakcie sezonu zmienia się w karmazynową. Późnym latem imperata cylindrica wytwarza ozdobne pierzaste kłoski o srebrzystobiałej barwie.

Aktywne filtry

Trawa ozdobna imperata- uprawa

Trawa odporna na suszę, stosowana do stabilizacji gleb podatnych na erozję, wykorzystuje bardzo gorący klimat, w którym często wybuchają pożary, aby skolonizować ziemię kosztem innych roślin. Jej zdolność do bardzo szybkiego odrastania i rozmnażania się wraz z nasionami po pożarze daje jej przewagę nad innymi gatunkami. Rozmnaża się również przez pełzające kłącza. Gatunek zaliczany jest do roślin bardzo inwazyjnych. Wywołuje znaczący wpływ na środowisko, ponieważ zwiększa ryzyko pożaru, gdy rozwija się na dużych powierzchniach. Rzeczywiście, jego liście, nawet zielone, zapalają się bardzo łatwo. Dlatego zaleca się sadzenie tylko odmiany sprzedawanej do celów ozdobnych. W ogrodzie odmiana Red Baron stała się bardzo popularna. Jej jaśniejszy kolor niż u gatunku typowego oraz odporność zapewniły mu w ostatnich latach honorowe miejsce jako ozdobna roślina. Może rosnąć w półcieniu, ale jej kolory będą najpiękniejsze przy dobrym dziennym nasłonecznieniu. Imperata cylindrica potrzebuje trochę czasu, aby się ukorzenić, roślina utrzymuje się na średniej wysokości między 30, a 40 cm w pierwszych latach. Na bardzo przepuszczalnej, wilgotnej glebie może osiągnąć nawet 80 cm wysokości. Zaschnięte liście ścinamy dopiero, wczesną wiosną. Imperata jest trawą mrozoodporną, ale w pierwszych latach od posadzenia warto profilaktycznie zabezpieczyć sadzonki włókniną lub korą.

Gdzie sadzić Imperatę Red Baron?

Imperatę polecamy łączyć z innymi dość energicznymi bylinami lub krzewami, ponieważ jest inwazyjna. Wskazane jest uważne obserwowanie jej rozrostu i usuwanie niepotrzebnych liści. Jeśli w twoim ogrodzie są jakieś „łyse” miejsca, posadź w nich trawy ozdobne. Połącz trawy z roślinami okrywowymi, aby nadać ogrodowi objętość. Imperata cylindrica szczególnie dobrze nadaje się na przykład do uprawy na wysokich rabatach. Trawa japońska nie jest wysoka. Jej wielkość sprawia, że ​​idealnie nadaje się do uprawy na rabatach, na przykład po obu stronach ścieżki ogrodowej. Regularne przycinanie nie jest konieczne. Dla bardziej imponującego efektu warto połączyć dwie lub więcej odmian. Imperata cylindrica idealnie wpasowuje się w okolicy oczek wodnych, ponieważ jej czerwone liście zapewniają świeży i przyciągający wzrok akcent kolorystyczny. Jest wiele ciekawych rozwiązań, jak można wykorzystać tę roślinę w większości ogrodów. Imperata sprawdzi się osobom, które nie mają ogrodu. Można tworzyć z nią piękne kompozycje w donicach na tarasy i balkony. Imperata cylindryczna red baron, jest idealną trawą ozdobną dla każdego ogrodu, który potrzebuje ciekawego akcentu kolorystycznego. Dzięki oryginalnym czerwonym liściom, które delikatnie kołyszą się na wietrze, ta roślina nada Twojej przestrzeni azjatyckiego klimatu.