Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Cena

Cena

  • 18,00 zł - 28,00 zł

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Len nowozelandzki

Len nowozelandzki

Len nowozelandzki inaczej tęgosz mocny w Twoim ogrodzie

Len Nowozelandzki (Phormium Tenax), jak wskazuje nazwa, pochodzi z Nowej Zelandii. Jest to trawa o mieczowatych liściach, tworząca gęste kępy, z pionowymi, wąskimi liśćmi. Osiąga do 200 cm wysokości i około 100 cm szerokości. Ta trawa ozdobna wytwarza bardzo efektowne czerwone kwiaty od lipca do sierpnia. Kwiaty są nie tylko efektowne, ale także wytwarzają nektar, który przyciąga ptaki śpiewające, gajówki i inne ptaki żywiące się nektarem. Ta wytrzymała trawa dekoruje ogród przez cały rok i stanowi spektakularny architektoniczny dodatek do Twoich nasadzeń.

Aktywne filtry

Uprawa tęgosza mocnego

Chociaż pochodzi z Nowej Zelandii, ta trawa jest całkowicie mrozoodporna i dobrze rośnie w klimacie Polskim. Szczególnie dobrze rozwija się na obszarach przybrzeżnych, gdzie stała się bardzo popularna. Phormium Tenax woli rosnąć w pełnym słońcu, ale toleruje też półcień. Rośnie na przeciętnej, przepuszczalnej, ale wilgotnej glebie. Mimo że roślina jest mrozoodporna, młode sadzonki warto zabezpieczyć na zimę, szczególnie gdy sadzimy ją w pojemniku. Zaschnięte liście przycinamy wczesną wiosną.

Gdzie możemy posadzć Len Mocny?

Całoroczna dekoracja, jaką daje, nam Len Nowozelandzki sprawia, że jest on idealnym kandydatem na tło dla mniejszych krzewów i bylin , gdzie doda wartości architektonicznej dzięki ostrym, wyprostowanym liściom. W naszym sklepie internetowym dostępne są dwie odmiany tej wyjątkowej rośliny. YELLOW WAVE z pięknymi żółto- zielonymi liśćmi oraz odmiana PURPUREUM , która zachwyca swoim purpurowym zabarwieniem. Egzotyczny wygląd tej trawy sprawia, że jest ona również dobrym wyborem do ogrodów śródziemnomorskich. Ponieważ Len Nowozelandzki można uprawiać w dużych pojemnikach, sprawdzi się do upiększenia tarasu lub ogrodu na dachu. Lubi wilgotną glebę dlatego będzie dobrze rósł przy oczkach i zbiornikach wodnych. Liście mogą mieć zastosowanie we florystyce jako dodatek do bukietów.