Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 11,00 zł - 48,00 zł

Stanowisko

Stanowisko

Wilgotność gleby

Wilgotność gleby

Ph gleby

Ph gleby

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Docelowa wysokość

Docelowa wysokość

Hibiscus bylinowy

Hibiscus bylinowy

Hibiskus bylinowy

Wieloletni hibiskus pochodzi ze wschodniej Ameryki Północnej, ale wraz z jego formami uprawnymi rozprzestrzenia się coraz dalej. W zależności od odmiany, hibiskus olbrzymi osiąga od 120 do 200 centymetrów wysokości i pięknie się rozrasta. Im starsza roślina, tym bardziej bujne będą kwiaty. Liście hibiskusa olbrzymiego są ciemnozielone do zielonych i owalne, zaokrąglone do sercowatych. Jego krawędź jest lekko ząbkowana i klapowana. Od około połowy lipca do końca października roślinę zdobią ogromne dzwonkowate kwiaty z wystającą ze środka długą szypułką. Są w kolorze białym, różowym lub czerwonym, czasem wielokolorowe.

Aktywne filtry

Uprawa Hibiskusa

Hibiskus olbrzymi wymaga gleby bardzo próchnicznej i bogatej w składniki odżywcze. Dotyczy to zarówno hodowli na świeżym powietrzu, jak i trzymania w doniczkach. Jeśli warunki hodowlane są odpowiednie uprawa hibiskusa olbrzymiego jest zaskakująco łatwa. Zaopatrzenie w wodę w fazie wzrostu jest to szczególnie ważne w czerwcu, kiedy hibiskus rozwija pąki: gdy jest sucho, opadają lub szybko wysychają. Jeśli roślina jest w doniczce, należy podać nawóz długotrwały również w drugiej połowie wiosny. Bylinę całkowicie przycinamy późną jesienią. W zależności od pogody wykiełkuje ponownie od maja następnej wiosny. Zimowa ochrona nie jest konieczna, ponieważ hibiskus olbrzymi z łatwością toleruje temperatury do -30 stopni Celsjusza. Dla bezpieczeństwa rośliny doniczkowe można umieścić na płycie izolacyjnej i przykryć włókniną lub czymś podobnym, aby bryła korzeniowa nie zmarzła zbyt mocno.

Gdzie posadzić Hibiskusa Bylinowego?

Mało wymagający i wytrzymały, hibiskus bylinowy można uprawiać również na naszych szerokościach geograficznych, czy to w doniczce na tarasie, czy posadzone w ogrodzie. Kiedy kwitnie, zwraca na siebie uwagę i tworzy egzotyczną atmosferę. Ponieważ hibiskus rośnie stosunkowo duży, nadaje się również jako kwitnąca, sezonowa osłona balkonu. Jest cennym nektarem i pyłkiem roślinnym dla motyli, pszczół i trzmieli. Dostępne odmiany znajdziecie tutaj .