Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 13,00 zł - 29,00 zł

Stanowisko

Stanowisko

Wilgotność gleby

Wilgotność gleby

Ph gleby

Ph gleby

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Docelowa wysokość

Docelowa wysokość

Ciemiernik

Ciemiernik

Ciemiernik- Bożonarodzeniowa Róża

Róża bożonarodzeniowa pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Podczas gdy inne byliny są jeszcze w stanie hibernacji, miłośnicy roślin mogą już cieszyć się wspaniałymi różnobarwnymi, kwiatami ciemiernika. Wyhodowano wiele odmian tych pięknych kwiatów w kolorach od białego, poprzez zielony, żółty do bordowego. Nie tylko wczesne i uderzająco piękne kwiaty, ale także ciemnozielone, w zależności od gatunku, zimozielone liście przyczyniają się do popularności tych wytrzymałych i łatwych w pielęgnacji roślin. Idealne są miejsca częściowo zacienione, dobrze przepuszczalne. Tak wybrane miejsce obiecuje wspaniałe kwiaty od listopada do kwietnia.

Aktywne filtry

Uprawa ciemierników

Ciemierniki uwielbiają glebę mocną, bogatą w próchnicę i lekko przepuszczalną. Ziemię można wymieszać z dobrym kompostem, odrobiną gliny. Należy zrobić lekki drenaż ze żwiru lub drobnych kamieni. Nie należy również zapominać o dobrej dawce nawozu, powinien on składać się z nawozów naturalnych, takich jak: wióry rogowe, zdeponowany obornik krowi lub koński, należy uważać z obornikiem drobiowym, ponieważ korzenie mogą się spalić. W każdym razie należy nawozić dwa razy w roku, tj. raz w lutym/marcu, kiedy kwitną i wypuszczają nowe liście, drugi raz w lipcu/sierpniu, kiedy rośliny zapuszczają korzenie, aby mieć wystarczającą ilość składników odżywczych dla wiosennych pąków. Najlepiej podawać wapno w postaci naturalnej, takiej jak: wapno muszlowe, skorupki jaj, skały wapienne. Miejsca do sadzenia powinny być zdecydowanie głębokie, ponieważ ciemierniki zakorzeniają swoje przeważnie mięsiste korzenie do 50-60 cm głęboko w ziemi. Należy również pamiętać, że ciemierniki w naturalnym środowisku są mieszkańcami lasów i dlatego latem lubią suszę, a zimą potrzebują więcej wilgoci. Tak więc możliwość lekkiego podlewania powinna być dostępna podczas mrozów, gdy liście i kwiaty zwisają lub w zbyt upalne dni lata.

Gdzie sadzić ciemiernika?

Jasne, radosne, kwitnące zimą ciemierniki wnoszą kolor i światło do ogrodu, kiedy jest ono najbardziej potrzebne! W naszej szkółce mamy dostępnych wiele odmian tej wyjątkowej rośliny w wielu pięknych kolorach. Ta bylina jest szczególnie piękna pod krzewami liściastymi. Ciemiernik wspaniale komponuje się z innymi roślinami kwitnącymi wiosną. Liście są również bardzo atrakcyjne latem. Wieloletnie rośliny ciemiernika są odporne i łatwe w pielęgnacji, kwitną w pojemnikach lub na rabatach i ozdabiają patio, balkony i tarasy.