Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 20,00 zł - 56,00 zł

Wybierz Pojemnik

Wybierz Pojemnik

Stanowisko

Stanowisko

Wilgotność gleby

Wilgotność gleby

Ph gleby

Ph gleby

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Docelowa wysokość

Docelowa wysokość

Hortensja bukietowa

Hortensja bukietowa

Hortensja bukietowa - Hydrangea paniculata

W ostatnich latach hortensje bukietowe cieszą się niesamowitą popularnością. Amatorzy hortensji bukietowych mogą znaleźć w naszej ofercie kilkadziesiąt odmian, które idealnie wpasują się do każdego ogrodu. Hortensje to pięknie kwitnące krzewy, których kwitnienie w zależności od odmiany przypada na okres od czerwca do września. Kwiaty jednak są ozdobą krzewu nie tylko w tym okresie. Jesienią kwiatostany brązowieją i nadają się do wykorzystania we florystyce do tworzenia suchych bukietów. Od kiedy wyhodowano nowe odmiany o pięknych, dużych kwiatostanach, stały się bardzo poszukiwane. Ze względu na swoje cechy polecane są zarówno na rabaty do większych i mniejszych ogrodów, jak i do uprawy w pojemnikach. Z powodzeniem sprawdzą się też w parkach czy zieleni miejskiej.

Czym się hortensja bukietowa charakteryzuje ?

Większość hortensji bukietowych dorasta do około 150-200 cm wysokości. Są jednak wyjątki - kompaktowa odmiana BOBO , czy POLESTAR tworzy pędy dorastające do maksymalnie 60 cm, a SUNDAE FRAISE , do jednego metra. Dzięki niedużym rozmiarom możemy je posadzić na małej rabacie albo uprawiać w pojemniku. Kwiatostany hortensji, mogą być złożone z kwiatów płonnych i płodnych i tu przykładem może być odmiana PINKY WINKY i tylko płonnych. Jedną z ładniejszych odmian której kwiatostany złożone są z płonnych kwiatów jest hortensja LIMELIGHT i MAGICAL MONT BLANC . Zakwitają one na biało lipcu, a kwiaty początkowo mają lekko zielonkawy kolor. Wśród hortensji biało kwitnących na uwagę zasługuje POLAR BEAR i PHANTOM . Hortensja bukietowa VANILLE FRAISE to przedstawicielka hortensji których kwiaty zmieniają kolor z białego na różowy. Nową odmianą godną polecenia jest również odmiana FRAISE MELBA , której ogromne stożkowate kwiatostany nie dość że różowieją w trakcie kwitnienia, to wyrastają na bardzo sztywnych pędach, dzięki czemu te, nie uginają się pod ich ciężarem. Nie tylko kolor i rodzaj kwiatów jest tym co wyróżnia hortensję bukietową na tle innych roślin, a również to, że te gęste kwiatostany osiągają nawet do 40 cm długości.

Jak uprawiać hortensje aby pięknie kwitły?

Hydrangea paniculata jest rośliną bardzo łatwą w uprawie. Należy pamiętać jedynie o kilku rzeczach, a wtedy każdy poradzi sobie z jej pielęgnacją. Hortensja bukietowa lubi wilgotną, próchniczą glebę o lekko kwaśnym odczynie , oraz słoneczne stanowiska. Bardzo ważne jest również odpowiednie cięcie hortensji , które należy wykonać wiosną. Najważniejszą sprawą która wpływa na tak dużą popularność jest wysoki stopień mrozoodporności hortensji bukietowej i to że kwitnie na tegorocznych pędach.

Chcesz zdobyć więcej informacji dotyczących uprawy, pielęgnacji i rozmnażania hortensji bukietowej, oraz dowiedzieć się dokładnie kiedy najlepiej przesadzać i przycinać hortensję bukietową? Zajrzyj na naszego bloga ;)

Jesteśmy między innymi producentem hortensji bukietowej i oferujemy je w szerokiej gamie odmian oraz atrakcyjnej cenie.

Aktywne filtry