Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 648,00 zł - 1 200,00 zł

Stanowisko

Stanowisko

BONSAI OGRODOWE - CIS

BONSAI OGRODOWE - CIS

Cisy to jedne z najlepszych roślin do kształtowania w japońskim stylu niwaki.  Idealnie nadają się do posadzenia w reprezentacyjnym miejscu ogrodu, gdzie będą przyciągać wzrok swym atrakcyjnym wyglądem. Jesienią pojawiają się na nich czerwone owoce, które nie tylko dekorują rośliny, ale również są chętnie zjadane przez ptaki zimową porą. Cisy wymagają gleb umiarkowanie wilgotnych, nie lubią zbyt suchego ani podmokłego podłoża. Preferują stanowiska słoneczne, ale dobrze rosną również w miejscach zacienionych. Są całkowicie odporne na mróz. Odpowiednie są gleby zasadowe i obojętne.

Pielęgnacja polega na przycinaniu nowych przyrostów,  w taki sposób, aby ukształtowane "chmurki" były gęste i równe. Odrosty wyrastające na pniach powinny być usuwane.  Cięcie przeprowadza się 1-2 razy w roku, na wiosnę oraz w lecie. Nawozić można standardowym nawozem do roślin iglastych stosowanym na początku kwietnia. Po posadzeniu cisa szczególną uwagę należy zwrócić na jego regularne podlewanie, przez cały sezon wegetacyjny.

Cisy wykopujemy z dobrze zagęszczoną bryłą korzeniową, którą uzyskujemy przez coroczne mechaniczne podcinanie korzeni. Dodatkowo zabezpieczamy ją siatką  z juty, oraz metalową, która spina bryłę korzeniową i zabezpiecza przed jej rozerwaniem. 

 Zdjęcia na naszej stronie internetowej przedstawiają konkretne egzemplarze roślin wystawionych do sprzedaży. Mogą mieć Państwo pewność, iż dostaniecie to, co jest na zdjęciach. 

Aktywne filtry