Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 14,00 zł - 20,00 zł

Stanowisko

Stanowisko

Ph gleby

Ph gleby

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Docelowa wysokość

Docelowa wysokość

Brunera

Brunera

Brunera- kaukaska niezapominajka

Brunera inaczej niezapominajka kaukaska to bylina, której ozdobą są duże liście o jajowatym lub sercowatym kształcie. Spodnia część liścia pokryta jest meszkiem. Brunera kwitnie na przełomie maja i czerwca. Jej baldachowate kwiatostany składają się z drobnych białych lub błękitnych kwiatów wyglądających jak niezapominajki. Brunera dorasta do około 45 cm wysokości. Łatwo się rozrasta w kępy. Tej pięknej byliny nie powinno zabraknąć w żadnym ogrodzie.

Aktywne filtry

Uprawa Brunery

Brunnera toleruje stanowiska zarówno zacienione, jak i półcieniste, najlepiej rośnie na glebach lekko wilgotnych, średnio zasobnych w składniki odżywcze, od gliniastych do próchnicznych w pobliżu krzewów. Kwitnie obficie wiosną, lubi się wysiewać. Po kwitnieniu Brunnerę można przyciąć do kilku centymetrów nad ziemią. Stymuluje to roślinę do tworzenia nowych liści, co jest swego rodzaju „zabiegiem odświeżającym”. Bylina ponownie silnie kiełkuje i tworzy świeżą zieloną, zdrową kępę. Przycinanie po kwitnieniu może uniemożliwić wysiew. Jeśli więc chcesz, aby kaukaska niezapominajka nie rozprzestrzeniła się sama w ogrodzie, musisz poczekać z przycinaniem, aż nasiona opadną. Brunerę sadzimy wiosną lub jesienią, po posadzeniu obficie podlewamy.

Gdzie posadzić brunerę?

Ze swoim kępkowatym, szerokim, krzaczastym porostem Brunnera jest idealna na obwódki przed murami i do obsadzenia grobów. Tutaj w pełni wykorzystuje swoją łatwość pielęgnacji, a nawet może dalej rozmnażać się przez samosiew.Bardzo ładnie prezentuje się w zestawieniu z trawami i innymi bylinami kwitnącymi wiosną. Bylina lubiąca cień pięknie będzie się komponować w pobliżu oczek wodnych. Wszystkie dostępne odmiany tej wyjątkowej rośliny najdziecie na na naszej stronie internetowej.