Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 477,00 zł - 1 200,00 zł

Stanowisko

Stanowisko

Ph gleby

Ph gleby

Docelowa wysokość

Docelowa wysokość

BUK FORMOWANY

BUK FORMOWANY

Formowany buk pospolity to drzewo uformowane jako, ogrodowe bonsai, lub też ukształtowane w geometrycznej formie.

Buk pospolity  dobrze rośnie w słonecznym jak i cienistym miejscu. Liście ma w kolorze zielonym, a jesienią przebarwiają się na kolor żółtobrązowy i zasychają. Utrzymują się na drzewie do wiosny, opadają dopiero gdy pojawiają się nowe liście. Ta wyjątkowa cecha sprawiają że buk jest atrakcyjny cały rok i nie traci swojej formy.

Pielęgnacja polega na dwukrotnym przycięciu wyrastających gałązek, pierwsze na wiosnę, a drugie w sierpniu. Przeprowadzając cięcie gałęzi musimy zwrócić uwagę na to, aby były one ustawione poziomo i stopniowo się powiększały. Buki można posadzić nieco płycej, niż rosły w szkółce, aby deszcz odsłonił górne korzenie co sprawi, że drzewo będzie miało jeszcze bardziej oryginalny pokrój. Aby buki mogły lepiej zadomowić się w nowym miejscu po przesadzeniu, każdego roku mechanicznie podcinamy im korzenie. Taki zabieg sprawia że buk wytwarza dużo drobnych korzeni w obrębie pnia, przez co lepiej znosi przesadzanie. Bezpośrednio po wykopaniu bryła korzeniowa zostaje zabezpieczona siatką jutową i metalową, których nie trzeba usuwać podczas sadzenia, ponieważ dość szybko ulegają rozkładowi w ziemi.

Buki formowane wykopywane są z gruntu w zależności od warunków pogodowych w dwóch terminach:

- wiosenny - od marca do maja

- jesienny - od września do listopada

W pozostałe miesiące można dokonywać rezerwacji na konkretne rośliny.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy przed zakupem. Odpowiemy na wszystkie nurtujące Państwa pytania oraz przedstawimy możliwości i ewentualne koszty transportu.

Aktywne filtry