Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 25,00 zł

Wilgotność gleby

Wilgotność gleby

Ph gleby

Ph gleby

Termin kwitnienia

Termin kwitnienia

Lagerstremia

Lagerstremia

Lagerstremia jest niezwykle atrakcyjną rośliną. W warunkach naturalnych występuje w Azji południowo- wschodniej (Indie, Kambodża, Laos, Chiny, Wietnam), ale można ją z powodzeniem uprawiać w polskich warunkach. 
Lagerstremia dorasta do 4-5 metrów wysokości, dostępne są również na rynku odmiany karłowe, których wysokość nie przekracza 2 metrów. Korona drzewa jest rozłożysta i kulista, a pień pokryty jest karbowaną korą, która łuszczy się przez cały rok. Liście, owalne i zielone przebarwiają się na żółto jesienią. 
Największym atutem lagerstremii są jej kwiaty. Tworzą wiechy, mają pięć płatków i pofałdowane brzegi. Lagerstremia jest jedną z dłużej kwitnących roślin. W Polsce kwiaty utrzymują się od lipca do października. Kolor kwiatów zależny jest od odmiany, może być różowy, ciemnoczerwony, biały, fioletowo-różowy. 
 
Lagerstremia preferuje ciepłe i nasłonecznione stanowisko, powinno być również osłonięte od wiatru. Gleba powinna być lekko kwaśna lub obojętna i przepuszczalna. Zaleca się sadzenie na wiosnę, aby dać roślinie czas na aklimatyzację do nowych warunków. Późną jesienią należy okryć roślinę- przy glebie grubą warstwą torfu lub ściółki, a korzeń owinąć agrowłókniną. 

Aktywne filtry