Funkia FRANCES WILLIAMS
Grube niebiesko- zielone liście hosty Frances Williams z jasnozielonymi brzegami mają kształt serca, są głęboko żebrowane i mierzą średnio 20 cm. Odmiana ta osiąga szerokość od 60 do 80 cm, co czyni ją doskonałą krzaczastą byliną. Od lipca do sierpnia na szeregu długich pędów szeroko wystających z kępki znajduje się końcowe skupisko lekko zwisających, gliniasto- białych kwiatów o średnicy 4- 5 cm.
Jak uprawiać hostę FRANCES WILLIAMS?
Ta odmiana, tak samo, jak inne gatunki host lubi miejsca zacienione lub półzacienione. Najlepiej rośnie w żyznej przepuszczalnej glebie, o stałej wilgotności. Miejsce, w którym posadzimy Frances Williams, powinno być ciche osłonięte od mocnego wiatru. Wszystkie funkie posiadają pełną mrozoodporność, ale sadzonki, które posadzimy jesienią do gruntu lepiej okryć na zimę, jeśli nie mamy pewności, że dobrze się ukorzeniły. Martwe liście usuwamy wiosną, gdy stopnieje śnieg, aby świeże przyrosty miały miejsce. Funkie w większości odporne są na szkodniki, najsilniej zagrażającym gatunkiem dla funkii są ślimaki, z tego względu raz na jakiś czas możemy stosować środki zapobiegawcze, przeciw tym szkodnikom.
Wymaganie glebowe:
-hosta lubi glebę żyzną gliniasto- piaszczystą
Wymagania nasłonecznienia:
-stanowiska półcieniste lub całkowicie zacienione
Gdzie posadzić funkię FRANCES WILLIAMS?
Świetnie prezentuje się w ogrodzie, gdzie jego umiarkowane proporcje i jasność doskonale komponują się w graficznej obwódce, kwietniku czy w doniczce. Dzięki swoim obfitym i dekoracyjnym liściom doskonale nadają się jako rośliny okrywowe. Na skraju ogrodów leśnych, osłoniętych od wiatru, gdzie gleba jest głęboka i żyzna. Frances Williams dobrze łączy się z paprociami, z którymi tworzy całkiem kolorowe duety. Pięknie komponuje się także w towarzystwie orlików, brunnerów, a także z innymi odmianami host, które znajdziecie na naszej stronie internetowej.