Tel: 690072250

E-mail: sklep@szkolkawrzos.pl

Pn - Pt: 07.00 - 15.00

Szkółka Wrzos na Facebook Szkółka Wrzos na Google + Szkółka Wrzos na Twitter Szkółka Wrzos na Pinterest

Przykładowe zdjęcie/a produktu.

Poprzedni produkt Następny produkt

Araucaria Chilijska

Araucaria Chilijska

Wymiary sadzonki:

30-35 cm

Pojemnik:

3-litrowy


Odbiór osobisty - Szkółka w Krzemienicy: 0.00 zł

Przesyłka kurierska - standardowa: 18.00 zł


Chwilowy brak

150,00 zł

* Cena nie zawiera kosztów przesyłki!


Araukaria to drzewo naprawdę niezwykłym wyglądzie


Dostawa: Czytaj więcej

Jak zamówić: Czytaj więcej

Araukaria Chilijska 

Araukaria Igłowa

Araukaria pochodzi z Andów, rośnie w naturalnym środowisku rośnie w Chile oraz Argentynie. Jej pokrój początkowo jest nieregularny, z czasem jednak drzewo przybiera efektowny, okrój symetrycznego szerokiego stożka o bardzo luźnej  koronie. Tworzy też długie, zwisające w dół i unoszące się na końcach do góry pędy, ułożone wokół pnia po kilka w poziomych okółkach.Liście araukarii są koloru ciemnozielonego, są błyszczące oraz zielone zimą. Roślina osiąga wysokość do 12 metrów, w naturalnym środowisku dorasta nawet do 50 metrów. Średnica korony to ok. 6 metrów. Araukaria chilijska rośnie dość wolno, osiąga wysokość 3-4 metrów w wieku ok. 5 lat. Roślina posiada dość głębokie, słabo rozwinięte korzenie. Gałęzie pokryte spiczastymi łuskami są bardzo klujące.

Uprawa i pielęgnacja:

Araukaria preferuje stanowisko słoneczne, osłonięte. Gleba powinna być wilgotna, ale co bardzo ważne dobrze zdrenowana. Araukaria chilijska dobrze rośnie w klimacie oceanicznym, bardziej łagodnym od naszego. Od wczesnej wiosny do końca okresu wegetacyjnego podlewamy roślinę dość intensywnie oraz co jakiś czas dobrze jest podnawozić ja nawozem do iglaków. W Polsce uprawa tej rośliny nie jest łatwa, z powodu dość zimnego klimatu.Roślina przemarza przy temperaturze - 15°C. Należy też za każdym razem okrywać ją solidnie na zimę, kilkukrotnie owijając pień i koronę grubą, zimową włókniną, a dla pewności otaczając drzewko dodatkowo słomianą matą. Araukarii przyda się też gruba warstwa ściółki w postaci kory lub torfu, która ochroni jej korzenie przed chłodem i suszą.

Zastosowanie:

 Bardzo często uprawiana jest jako roślina doniczkowa, doskonale nadaje się do uprawy w holach, kościołach oraz miejscach o dość wysokiej temperaturze podczas zimy.

  • Odbiór osobisty - Szkółka w Krzemienicy: 0.00 zł
  • Przesyłka kurierska - standardowa: 18.00 zł
  • Reklamacje i zwroty Szczegóły »

Aby dodać opinię musisz być zalogowany

9 + 8 =


Osoby które kupiły ten produkt przeglądały również

150,00 zł
NIEDOSTĘPNY
Araucaria Chilijska

Araucaria Chilijska

Araukaria to drzewo naprawdę niezwykłym wyglądzie

Czytaj więcej