Tel: 690072250

E-mail: sklep@szkolkawrzos.pl

Pn - Pt: 07.00 - 15.00

Szkółka Wrzos na Facebook Szkółka Wrzos na Google + Szkółka Wrzos na Twitter Szkółka Wrzos na Pinterest

Lagerstremia - Lagerstroemia

Lagerstremia jest niezwykle atrakcyjną rośliną. W warunkach naturalnych występuje w Azji południowo- wschodniej (Indie, Kambodża, Laos, Chiny, Wietnam), ale można ją z powodzeniem uprawiać w polskich warunkach. 
Lagerstremia dorasta do 4-5 metrów wysokości, dostępne są również na rynku odmiany karłowe, których wysokość nie przekracza 2 metrów. Korona drzewa jest rozłożysta i kulista, a pień pokryty jest karbowaną korą, która łuszczy się przez cały rok. Liście, owalne i zielone przebarwiają się na żółto jesienią. 
Największym atutem lagerstremii są jej kwiaty. Tworzą wiechy, mają pięć płatków i pofałdowane brzegi. Lagerstremia jest jedną z dłużej kwitnących roślin. W Polsce kwiaty utrzymują się od lipca do października. Kolor kwiatów zależny jest od odmiany, może być różowy, ciemnoczerwony, biały, fioletowo-różowy. 
 
Lagerstremia preferuje ciepłe i nasłonecznione stanowisko, powinno być również osłonięte od wiatru. Gleba powinna być lekko kwaśna lub obojętna i przepuszczalna. Zaleca się sadzenie na wiosnę, aby dać roślinie czas na aklimatyzację do nowych warunków. Późną jesienią należy okryć roślinę- przy glebie grubą warstwą torfu lub ściółki, a korzeń owinąć agrowłókniną. Lagerstremia - Lagerstroemia
  • Pora owocowania

  • Stanowisko

  • Wilgotność gleby

  • Ph gleby

  • Termin kwitnienia

  • Docelowa Wysokość

28,00 zł
DOSTĘPNY
Lagerstremia indyjska DYNAMITE

Lagerstremia indyjska DYNAMITE

Czytaj więcej
15,00 zł
NIEDOSTĘPNY
Lagerstremia indyjska ’Petite Pink’

Lagerstremia indyjska ’Petite Pink’

Bez Południa - przepiękna roślina o bardzo długim okresie kwitnienia, idealna na taras.

Czytaj więcej