Kategorie

Sklep Internetowy

Filtruj

Dostępność

Dostępność

Wilgotność gleby

Wilgotność gleby

Ph gleby

Ph gleby

Kategorie w aktualnościach

Kategorie w aktualnościach

Jałowiec chiński Obelisk

Jałowiec chiński Obelisk

Jałowiec chiński Obelisk, to roślina o oryginalnym wyglądzie, do posadzenia w eksponowanym miejscu w ogrodzie. 

Kształtując go wzorowaliśmy się na japońskim stylu niwaki czyli ogrodowym bonsai. Jego gałązki były umyślnie wyginane, aby nadać mu odpowiednią formę. Pielęgnacja jałowca nie sprawia większych trudności. Aby zachować jego oryginalny kształt należy dwukrotnie w ciągu roku przeprowadzić ciecie: pierwsze wczesną wiosną, a drugie w sierpniu. Poprzez regularne przycinanie "talerze" będą się coraz bardziej zagęszczać.

tica;">Jałowiec ten jest całkowicie odporny na mróz. Dobrze znosi także suszę, ale mimo to w pierwszym roku po posadzeniu trzeba go regularnie podlewać.

Aby rośliny mogły lepiej zadomowić się w nowym miejscu po przesadzeniu, muszą być uprawiane w pojemniku, lub być do tego dobrze przygotowane. Podstawą jest dobrze zagęszczona bryła korzeniowa, którą w naszej szkółce uzyskujemy poprzez coroczne mechaniczne przycinanie korzeni. Bezpośrednio po wykopaniu bryła korzeniowa zostaje zabezpieczona siatką jutową i metalową, których nie trzeba usuwać podczas sadzenia, ponieważ dość szybko ulegają rozkładowi w ziemi.
Rośliny wykopywane są z gruntu w zależności od warunków pogodowych w dwóch terminach:
- wiosenny - od marca do maja
- jesienny - od września do listopada
W pozostałe miesiące można dokonywać rezerwacji na konkretne rośliny. Wiosną wykopujemy jałowce zamówione, oraz pewną ilość roślin które sadzimy do donic i oferujemy je w okresie letnim.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt. Odpowiemy na wszystkie nurtujące Państwa pytania oraz przedstawimy możliwości i ewentualne koszty transportu.

Zdjęcia na naszej stronie internetowej przedstawiają konkretne egzemplarze roślin wystawionych do sprzedaży. Mogą mieć Państwo pewność, iż dostaniecie to, co jest na zdjęciach.

 


Aktywne filtry