Kategorie

Sklep Internetowy

Kategorie w aktualnościach

Kategorie w aktualnościach

Jałowiec pośredni Mint Julep

Jałowiec pośredni Mint Julep

Jałowiec chiński Mint Julep, jest jednym z najlepszych jałowców do formowania ogrodowego bonsai. Wyróżnia się żywą zieloną barwą, która utrzymuje się cały rok, również zimą. Igły ma miękkie i przyjemne w dotyku. 
Kształtując go wzorowaliśmy się na stylu niwaki, który w języku japońskim oznacza drzewo bonsai rosnące w gruncie. Jego pędy były umyślnie wyginane, aby nadać mu odpowiednią formę. Jest to roślina idealnie nadająca się do posadzenia w wyeksponowanym miejscu ogrodu. Może rosnąć też w dużej donicy na zewnątrz, ale nie może to być roślina wykopywana jesienią. Posadzony wiosną ukorzeni się na tyle dobrze, że zimę przetrwa bez uszczerbku. 
mily: Verdana, Arial, Helvetica; font-size: 12px;">Pielęgnacja jałowca formowanego nie sprawia dużych trudności. Aby zachować jego oryginalny kształt należy dwukrotnie w ciągu roku przeprowadzić ciecie: pierwsze wczesną wiosną, a drugie w sierpniu. Poprzez regularne przycinanie gałęzie będą się coraz bardziej zagęszczać.

Jałowiec chiński Mint Julep,  jest całkowicie odporny na mróz. Dobrze znosi także suszę, ale mimo to w pierwszym roku po posadzeniu konieczne jest regularne podlewanie.

Aby rośliny mogły lepiej zadomowić się w nowym miejscu po przesadzeniu, muszą być do tego dobrze przygotowane. Podstawą jest dobrze zagęszczona bryła korzeniowa, którą uzyskujemy poprzez coroczne mechaniczne przycinanie korzeni.
Bezpośrednio po wykopaniu bryła korzeniowa zostaje zabezpieczona siatką jutową i metalową, których nie trzeba usuwać podczas sadzenia, ponieważ dość szybko ulegają rozkładowi w ziemi.

Rośliny wykopywane są z gruntu w zależności od warunków pogodowych w dwóch terminach:
- wiosenny - od marca do maja
- jesienny - od września do listopada

W pozostałe miesiące można dokonywać rezerwacji na konkretne rośliny.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt. Odpowiemy na wszystkie nurtujące Państwa pytania oraz przedstawimy możliwości i ewentualne koszty transportu.

Zdjęcia na naszej stronie internetowej przedstawiają konkretne egzemplarze roślin wystawionych do sprzedaży. Mogą mieć Państwo pewność, iż dostaniecie to, co jest na zdjęciach.


Przepraszam za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz